Przedszkole Samorządowe

Jesteś tutaj:
  2. O przedszkolu

O przedszkolu

W związku z utworzeniem pierwszego w gminie Poświętne przedszkola samorządowego, Uchwałą  Rady Gminy Poświętne z 2010r. został powołany

Zespół Szkolno – Przedszkolny w Nowych Ręczajach

Zespół w swojej strukturze organizacyjnej zawiera:

Szkołę Podstawową im. Wojska Polskiego w Nowych Ręczajach

Przedszkole Samorządowe w Nowych Ręczajach

Teren ZS-P w Nowych Ręczajach położony jest przy drodze powiatowej Wołomin – Poświętne. Budynek otoczony jest rozległym terenem zielonym, posiada boisko, dwa place zabaw, wiatę na rowery, parking zewnętrzny i wewnętrzny

Dwukondygnacyjny budynek mieści na piętrze 4 sale lekcyjne, salę informatyczną, pokój pedagoga/ psychologa/ logopedy, toalety. Na parterze mieści się: pokój dyrektora, pokój nauczycielski, sala edukacji wczesnoszkolnej, sala oddziału przedszkolnego„0”, sala przedszkola 3-4 latków, sala ćwiczeń, biblioteka, stołówka/świetlica, kuchenka szkolna, magazyn pomocy sportowych, szatnia szkolna i przedszkolna.

Zespół Szkolno – Przedszkolny w Nowych Ręczajach prowadzony jest przez 1dyrektora.

Sekretariat obsługiwany jest w ramach ½ etatu.

W skład szkoły wchodzą pojedyncze oddziały szkolne -  klasy I – VIII oraz oddział przedszkolny „0” 5-6 latków.

W szkole pracują nauczyciele niezbędnych specjalizacji pełnozatrudnieni oraz nauczyciele z okolicznych szkół na części etatu.

W przedszkolu jest jedna grupa mieszana 3-4 latków – 20 dzieci. Grupę przedszkolną prowadzą 2 wychowawczynie na pełnych etatach oraz 1 pomoc wychowawczyń przedszkola.

Szkołą i przedszkolem opiekują się specjaliści PPP: pedagog, psycholog, logopeda, nauczyciel wspomagający ( na części etatu).

Całość obsługują 2 woźne i 1 konserwator.

Organ prowadzący: Gmina Poświętne

Organ nadzorujący: Kuratorium Oświaty w Warszawie

Przedszkole dla 3-4 latków rozpoczęło funkcjonowanie 01 września 2010r.